KRONIKI AKASZY ODPOWIADAJĄ NA WASZE PYTANIA ODCINEK 13: CO ZROBIĆ, GDY ZŻERA CIĘ ZAZDROŚĆ?

Pytanie czytelniczki: Chodzi o odczuwanie zazdrości względem innych osób. Dlaczego tak się dzieje, że chcę być we wszystkim najlepsza? Towarzystwo zwłaszcza innych kobiet, które są ode mnie lepsze (w czymś, co jest dla mnie istotne) mnie irytuje, czuję niechęć do tych osób. Najchętniej bym je wykreśliła ze swojego życia. Ludzie, którzy żyją w inny sposób niż ja lub nie zgadzają się z moim sposobem na życie, również wywołują we mnie niechęć, nakręcam się w mojej głowie na tych ludzi, odgrywam wręcz w wyobraźni scenki, jak obchodzę się z tymi osobami, jak bronię swoich racji. Mam wrażenie, że tacy ludzie mnie oceniają, obgadują, a w rezultacie sama się tak zachowuję tylko, że w swojej głowie. Jak odpuścić? Jak porzucić te chore ambicje, chęć posiadania racji?

Odpowiedź z Kronik Akaszy:

Po pierwsze gratulujemy Ci samoświadomości i zmysłu obserwacji, który pozwolił Ci zobaczyć, że obserwując innych ludzi i skupiając się na cechach charakteru, które Ci nie odpowiadają, ostatecznie kończysz zachowując się tak jak oni.

Ludzki umysł pracuje jak wielki mechanizm kreujący rzeczywistość, to co obserwujesz, tym ostatecznie się stajesz. Obserwując świat zewnętrzny, uczysz Twój umysł, jaki ma być. Twój umysł podświadomy jest jak dziecko, nie rozumie słowa nie. Dzieci powtarzają zachowania swoich rodziców bez oceniania, czy to, co robi rodzic jest dobre, czy złe. Są jak gąbki, które wszystko wchłaniają, a potem działają na bazie tego, co zobaczyły.

Męczy Cię temat zazdrości, bo zbytnio się na nim skupiłaś i teraz wszędzie widzisz ludzi, którzy tak działają, a ostatecznie Ty tak działasz.

Emocjonalnie dojrzali ludzie potrafią doceniać innych, ich przymioty i współpracować z utalentowanymi ludźmi. Wiedzą, że dzięki wybitnym osobom w ich otoczeniu oni sami też mają możliwość osiągnięcia większego sukcesu w swoim życiu. Właśnie dlatego zamiast zazdrościć – współpracują.

Ważne jest też zrozumienie głębszego poziomu. Na głębszym poziomie osoba, która przychodzi z jakąś pożądaną przez Ciebie cechą charakteru, sukcesem lub umiejętnością do Twojego życia, pokazuje Ci TWOJE WŁASNE MOŻLIWOŚCI.

Gdyby jej umiejętności nie były z Tobą połączone, nigdy byś ich nie dostrzegła, nie skupiła się na nich i nie zainteresowała nimi. Te osoby zapraszają Cię do gry do zabawy, do współpracy. Mówią: hej masz to w sobie, tylko musisz uwierzyć, że to tam jest!

Na początek proponujemy Ci, żebyś założyła, że właśnie tak jest, że ktoś przychodzi z umiejętnościami, żeby rozbudzić je w Tobie. Potraktuj tę osobę jak Twojego przewodnika, nauczyciela i podziękuj mu, nawet jeśli Twoje ego będzie się buntować, powiedz: dziękuję siostro, że pokazujesz mi drogę. Możesz powiedzieć to w myślach, a z czasem wyrażać słowa podziwu na głos – zobaczysz, jak miło zrobi się osobie docenionej!

Zawsze masz wybór, możesz żyć z pozycji małego umysłu (ego), które wszędzie widzi braki, niedobory i według, którego najlepsza może być tylko jedna osoba albo możesz żyć z szerszej większej przestrzeni.
Twój zmysł samoobserwacji pokazuje, że tęsknisz za przejawianiem się z Twojej szerokiej przestrzeni.

Kiedy przejawiasz się z większej przestrzeni, nie ma niedoborów. Zaczynasz rozumieć, że każdy wnosi swoją unikalną cegiełkę do symfonii świata, że Ty rozwijając swoje talenty i przejawiając się w świecie, wniesiesz coś Twojego, coś unikalnego, czego żadna inna osoba nie może wnieść.

W Twoim zapytaniu jest też druga kwestia:

“Ludzie, którzy żyją w inny sposób niż ja lub nie zgadzają się z moim sposobem na życie, również wywołują we mnie niechęć, nakręcam się w mojej głowie na tych ludzi, odgrywam wręcz w wyobraźni scenki, jak obchodzę się z tymi osobami, jak bronię swoich racji.” Mam wrażenie, że tacy ludzie mnie oceniają, obgadują, a w rezultacie sama się tak zachowuję tylko, że w swojej głowie. Jak odpuścić? Jak porzucić te chore ambicje, chęć posiadania racji?

W tym punkcie znów chodzi o brak zrozumienia.
Mały umysł przejawia się z niepewności, lęku, ma potrzebę posiadania racji. Mały umysł mówi – jeśli ja mam rację, to inna osoba musi być w błędzie. Kiedy przejawiasz się z szerszej perspektywy, zaczynasz czuć przestrzeń między Tobą a innymi. Podchodzisz do sprawy – rozumiem, że ta osoba ma inny punkt widzenia, jej doświadczenia doprowadziły ją, jego do tego punktu, że ma właśnie takie zdanie.


Moje zdanie jest inne. Chodzi o to, żebyście zaczęli przejawiać się w różnorodności. Kiedy ktoś się z Tobą nie zgadza, ma inny punkt widzenia, doceń różnorodność, zaakceptuj, że on ona ma swoje widzenie rzeczywistości. Tworzy swoją rzeczywistość na swoich prawach. Nie musicie się zawsze zgadzać.

Pomyśl o lesie – brzoza ma małe listki, a sosna igiełki. Przejawiają się inaczej, ale to nie znaczy, że któreś z nich jest w błędzie. Pozwól innym przejawiać się w ich sposób. A Ty sama przejawiaj się w swój.

I jeszcze jedno! Męczy Cię towarzystwo określonej osoby? Nie jesteś drzewem, które nie może ruszyć się z miejsca. Masz nogi, czyż to nie wspaniale? Możesz odejść!
Zaakceptuj i podejmij decyzję w zgodzie ze sobą. Nikt nie ma prawa naruszać Twojego wewnętrznego świata, wtargnąć do niego bez Twojej zgody. Twój wewnętrzny świat jest Twój i Ty ustalasz w nim reguły.
Z Miłością
Kroniki Akaszy
przekaz spisany przez Aleksandrę Skrzypek

PRZECZYTAŁAŚ WSZYSTKIE PORADNIKI , ale niewiele się zmieniło i CIĄGLE WRACAJĄ TE SAME PROBLEMY?
CZY NIE SĄDZISZ, ŻE SZALEŃSTWEM JEST ROBIĆ WCIĄŻ TO SAMO I OCZEKIWAĆ RÓŻNYCH REZULTATÓW?
JEŚLI W TWOIM ŻYCIU PRZYSZEDŁ CZAS NA KOLEJNY ETAP, POZWÓL, ŻE OPOWIEM, CI W JAKI SPOSÓB JA TRANSFORMUJĘ MOJE ŻYCIE
POMAGAJĄ MI W TYM KRONIKI AKASZY
Kroniki czego…? HA, ja też ZA PIERWSZYM RAZEM TAK zareagowałam 
KRONIKI AKASZY to ENCYKLOPEDIA POLA ENERGETYCZNEGO, znajdziesz w niej wszystkie informacje, których potrzebujesz
ZAMIAST BŁĄDZIĆ PO OMACKU LEPIEJ IŚĆ Z LAMPĄ W DŁONI
KRONIKI SĄ WŁAŚNIE TAKĄ LAMPĄ OŚWIECAJĄCĄ DROGĘ, więcej przeczytasz tutaj: https://punktstwarzania.wordpress.com/sesje-i-odczyty
Jeśli CZUJESZ, że CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA SESJĘ INDYWIDUALNĄ  możesz to zrobić wysyłając wiadomość do strony Punkt Stwarzania lub bezpośrednio pisząc na Whatsappie na mój numer telefonu: 0034 622522244
ZAPEWNIAM CIĘ, ŻE NIE POŻAŁUJESZ
JEŚLI PO SESJI NIE BĘDZIESZ ZADOWOLONA, MASZ PRAWO W CIĄGU 5 DNI PO SESJI POPROSIĆ O ZWROT ZAINWESTOWANYCH PIENIĘDZY
Wiesz czemu tak ryzykuję? Bo jeszcze nie miałam niezadowolonego klienta – WSZYSCY WYCHODZĄ SZCZĘŚLIWI, ŻE TYLE SIĘ O SOBIE DOWIEDZIELI I Z PRAKTYCZNYMI NARZĘDZIAMI DO DALSZEGO ROZWOJU
Gotowa na wielką zmianę? TO NIE ZWLEKAJ!
TEN DZIEŃ JEST DZIŚ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona internetowa WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: