Transformowanie wewnętrznego dialogu, czyli o uwalnianiu energii skumulowanej w ciele bolesnym

”Jestem sama, nikt mi nie pomaga, zostawili mnie tu samą. Nikt się mną nie opiekuje. Czemu jestem sama? Nikt mnie nie kocha. Znów mnie zostawili. Nie mogę być sama. Smutno mi, kiedy jestem sama. Czemu nikt się mną nie opiekuje? Nikomu na mnie nie zależy. Jestem wszystkim obojętna. Tonę. Nikt nawet nie zauważy, że mnie zabrakło. Nie chcę żyć”.

Dziś w trakcie rozmowy z klientką usłyszałam od niej:

Czuję się, jakbym się topiła, jakbym nie miała znikąd wsparcia. Wiem, że to nieprawda, ale tak właśnie się czuję, że nie mam wsparcia.

Ilu z nas czuje się właśnie w ten sposób. Może raz na jakiś czas. Może zdarza się to w pracy a może w relacjach, w które wchodzimy.

Kiedy stajesz się osobą świadomą, zaczynasz słyszeć swój wewnętrzny głos. Rozpoznawać to, co Eckhart Tolle nazywa ´ciałem bolesnym´. Czyli kumulacją zranień z przeszłości.

Nie ma nic złego w tym, że pojawia się w nas ciało bolesne, tak naprawdę jest to wspaniały nauczyciel, z którym możemy pracować. O ile oczywiście nie pójdziemy na łatwiznę i nie obarczymy odpowiedzialnością za nasze problemy innych. Czego ciało bolesne bardzo pragnie.

Osoba świadoma wie, że za swoje odczucia jest odpowiedzialna ona sama, jak również za to, czy rozpuści ciało bolesne, czy może będzie szła przez życie, narzekając na innych lub znieczulając się używkami.

Właśnie dlatego, gdy pojawia się ciało bolesne, warto je uznać i zaznajomić się z nim. Zapytać, czego nas uczy. Wziąć odpowiedzialność za siebie po to, by wykreować nową rzeczywistość.

W przypadku mojej klientki tym wzięciem odpowiedzialności było podziękowanie energii ciała bolesnego za naukę i przetransformowanie wewnętrznych zranień w nową koncepcję rzeczywistości, która brzmiała tak:

Sama opiekuję się sobą jak najtroskliwsza matka.

Proszę o pomoc, kiedy jej potrzebuję.

Szukam i znajduję pomoc.

A Twoje ciało bolesne, o czym dziś Tobie mówi?

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona internetowa WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: