Jak chronić swoją energię? (Stwórz własną ochronę i nie daj się więcej okradać z energii!)

Jeśli nie potrafimy powiedzieć energetycznym negatywnym wpływom – NIE. Jeśli nie potrafimy stanąć w swojej obronie i stanowczo się od nich odciąć a zamiast tego biernie pozwalamy, by cudze energie na nas wpływały, zmieniając kierunek naszego życia. Jeśli pozwalamy, by inni okradali nas z energii szybko zaczniemy wyglądać jak zombi. A stąd już tylko krok do bycia ofiarą, z której każdy jak i kiedy chce, wysysa energię.

Pamiętam, jak jeszcze mieszkając w pięciomilionowej Barcelonie, często czułam się wyssana z sił. Po każdej wizycie w centrum handlowym, wyjściu do pracy, a nawet po telefonach niektórych osób czułam się tak, jakby ktoś spuścił ze mnie powietrze.

W tamtym czasie dopiero zaczynałam moją przygodę z medytacją i jeszcze nic nie wiedziałam o energii w moim ciele i o tym, jak ją chronić. Nie rozumiałam procesów, ale jasno widziałam, że po pobycie na łonie natury czy medytacjach w klasztorze buddyjskim czuję się dobrze, a w wielkich skupiskach ludzkich lub w biurze źle.

Zabrało mi lata, żeby nie podawać się każdemu na tacy, jak smakowita energetyczna przekąska. Metodą prób i błędów nauczyłam się chronić swoją energię. Dziś już bardziej świadomie poruszam się w tym temacie i dlatego postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami.

Gotowi na wielką zmianę? To czytajcie dalej!

Człowiek – Istota Energoinformacyjna

Każdy z nas oprócz ciała fizycznego, posiada ciała subtelne, złożone z energii. Kiedy nasze ciała subtelne wchodzą w kontakt z ciałami subtelnymi innych osób, często dochodzi do konfliktu wibracji.

Wyobraźmy sobie, że w metrze czy na ulicy, ktoś się złości, popycha nas albo nadeptuje nam na nogę. Nagle czujemy się źle, wyprani z energii. Takie agresywne ataki są niestety normą w przeładowanych miastach, gdzie niemal każdy śpieszy się do pracy. Często do pracy nielubianej, do której wiele osób chodzi jakby za karę. Możecie sobie wyobrazić, jaką informację energetyczną przekazują takie osoby.

Jeśli nie potrafimy powiedzieć tym energetycznym negatywnym wpływom — NIE. Jeśli nie potrafimy stanąć w swojej obronie i stanowczo się od nich odciąć a zamiast tego biernie pozwalamy, by cudze energie na nas wpływały, szybko zaczniemy tracić energię i wyglądać jak zombi. A stąd już tylko krok do bycia ofiarą, z której każdy, jak i kiedy chce, wysysa energię.

Żeby do tego nie dopuścić, po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę, że jesteśmy istotami energetycznymi. Każdy z nas nosi w sobie swój zasób energetyczny, jak wodę w szklanej karafce, jeśli pozwolimy, żeby inni pluli do naszej karafki, zanieczyszczali ją negatywnym myśleniem lub zabierali z niej całą wodę, nie dziwmy się później, że nam samym brakuje sił!

Sprawdź, kto kradnie Twoją energię!

Wampiry energetyczne — dużo mówi się o energetycznych wampirach, czyli osobach, które żywią się energią innych. Czy to za pomocą środków agresywnych — krytyka, krzyk, przemoc; czy środków pasywnych — narzekanie i ciągłe użalanie się nad swoim losem.


Wampirzący — ustaliłam osobną kategorię dla tych zachowań. W odróżnieniu od energetycznego wampira, który wampirzy zawsze i warto po prostu się od niego odciąć. Wampirzący mogą być zwykłymi ludźmi z naszego otoczenia, rodziny, którzy wampirzą tylko, kiedy są głodni. Zazwyczaj wspierają nas i pomagają, ale jeśli sami znajdą się w impasie, nie zdziwmy się, jeśli nagle przemienią się w energetycznego hrabiego Draculę!


Wampirzące energo-programy – istnieją również twory energetyczne, zwane też programami, które żywią się ludzką energią. Może zabrzmi to dla Was jak historie science fiction, ale pomyślcie sami. Niektóre rozmowy wręcz wymuszają burzliwą debatę. Przypomnij sobie, jak przebiegają rozmowy dotyczące polityki lub kościoła. Stoją za nimi energo-programy, które żywią się ludzkim gniewem, złością i negatywnością. Właśnie dlatego najlepszą ochroną jest wcale nie wchodzić w takie tematy.

Jak samemu nie wampirzyć na innych?

Upewnijmy się, że my sami, kiedy zostajemy bez energetycznych zasobów, nie zaczynamy wampirzyć na innych.

Kierujmy się zasadą — nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Istnieją bardziej etyczne sposoby doładowania energetycznego niż wampirzenie i to na nich należy się w pierwszej kolejności skupić, jeśli brakuje nam energii.

Takimi sposobami są — przebywanie w naturze, sen, wypoczynek, robienie rzeczy, które kochamy. Warto też upewnić się, że nie mamy zrobionych podłączeń z energetycznym wampirem. Jeśli takowe podłączenia są, należy je natychmiast odłączyć, a ubytki w aurze wyrównać.

Dodatkowo niesłużące nam podłączenia energetyczne, należy na bieżąco od siebie odłączać.

Jak wykreować dla siebie energetyczną ochronę?

Dobrze, załóżmy, że jesteśmy już wolni od energetycznych podłączeń, co oznacza, że mamy do dyspozycji nasz cały zasób energii. Co dalej?

Dalej należy przejąć kontrolę nad swoim ciałem energetycznym i stać się za nie odpowiedzialnym. Potrzebujemy zacząć żyć świadomie i zdawać sobie sprawę z tego, w jakim świecie żyjemy. Na początek rozejrzyjmy się po naszych znajomych i rodzinie. Czy jest wśród nich energetyczny wampir, ktoś, kto zawsze zostawia Was ze złym samopoczuciem? Kto tylko na Was żeruje, nie dając nic od siebie?

Najlepiej od razu odciąć się od takich osób. Jeśli jednak nie możemy lub nie chcemy całkowicie pozbyć się kontaktu z taką osobą, wtedy przynajmniej wzmocnijmy swoją ochronę. Poniżej znajdziecie kilka przykładów, jak to zrobić.

Przypominam jednak, że ochrona energetyczna jest dobrym nawykiem nie tylko, kiedy wybieramy się na spotkanie z energetycznym wampirem, lecz warto ją stosować każdego dnia. Ochrona wzmacnia się bowiem w czasie, im bardziej o nią dbamy, tym bardziej wchodzi nam to w nawyk.

Tak jak dbamy o higienę osobistą każdego dnia, tak o naszą energetyczną ochronę powinniśmy dbać codziennie.

Sposoby na wykreowanie energetycznej ochronny

Ochrona Białym Światłem — w tej technice zamykamy oczy, oddychamy głęboko i wyobrażamy sobie białe światło, które otacza naszą aurę. Wyobrażamy sobie, jak światło rozświetla naszą aurę, czyni ją mocną i lśniącą. Jeśli nie potrafisz tego zwizualizować, wystarczy, że powiesz sobie, że właśnie tak się dzieje.

Ustawianie luster — w tej technice chodzi o programowanie aury na odbijanie energii innych ludzi tak, by do nich wracała. Wyobrażasz sobie, że wokół Ciebie znajdują się lustra, które odbijają do nadawcy, wszystko, co wysyła w Twoim kierunku.

Ustawianie tarczy — sposób podobny do pierwszego, tym razem jednak zamiast białego światła wyobrażamy sobie, że nasza aura jest jak skorupka jajka — jednolita i twarda. Wyobrażając sobie tarczę, możesz zapisać w niej intencję. Przykładowo Twoją intencją może być, by tarcza przepuszczała w Twoim kierunku tylko dobro.

Zamknięcie czakr — w swojej książce „Wyzwolenie” D. Wereszczagin podaje sposób na zamykanie obwodu czakr. Wystarczy, że w umyśle wykreujesz połączenie drugiej czakry sakralnej z piątą czakrą gardła i szóstą czakrę trzeciego oka z trzecią czakrą splotu słonecznego (tak jak na obrazku), żeby utworzyć zamknięty obieg dla Twojej energii. Po szczegółowe informacje odsyłam do książki.

Co zrobić, kiedy mimo wszystko ochrona zostanie przełamana i ulegniemy atakowi?

Po pierwsze nie należy rozpaczać, tylko usiąść i wypełnić energetyczne ubytki oraz odciąć ewentualne podczepy. W tym celu wchodzimy w stan medytacyjny i zaczynamy oglądać naszą aurę. Miejsca wklęśnięte wypełniamy energią.

Następnie lokalizujemy, kto lub co pozbawił nas energii. Czy był to energetyczny wampir, osoba wampirząca, a może program energo-informacyjny?

Zastanówmy się, co możemy w przyszłości zrobić w obliczu takiej sytuacji (określmy konkretne działanie, które podejmiemy, by następnym razem zneutralizować atak).

Może zdarzyć się, że pomimo naszych usilnych prób ochrony, nic z tego jednak nie wychodzi. Określona sytuacja powtarza się w naszym życiu ciągle i na nowo. W takim wypadku prawdopodobnie będzie trzeba usunąć karmę, czyli zapis energetyczny, który sprawia, że wciąż przyciągamy do siebie te same sytuacje.

Jeśli chcesz poznać karmę, która w tym momencie wpływa na Twoje życie i nie pozwala Ci iść dalej, możesz to zrobić, sprawdzając Twój energetyczny zapis w Kronikach Akaszy. Więcej o tej formie poszerzania świadomości przeczytasz tutaj.

Nie zapomnijcie napisać w komentarzach opinii na temat tego artykułu, taka opinia pomaga mi lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby i wesprze innych w ich drodze rozwoju. Jestem też ciekawa, jak Wy na co dzień chronicie swoją energię?

PRZECZYTAŁAŚ WSZYSTKIE PORADNIKI , ale niewiele się zmieniło i CIĄGLE WRACAJĄ TE SAME PROBLEMY?
CZY NIE SĄDZISZ, ŻE SZALEŃSTWEM JEST ROBIĆ WCIĄŻ TO SAMO I OCZEKIWAĆ RÓŻNYCH REZULTATÓW?
JEŚLI W TWOIM ŻYCIU PRZYSZEDŁ CZAS NA KOLEJNY ETAP, POZWÓL, ŻE OPOWIEM, CI W JAKI SPOSÓB JA TRANSFORMUJĘ MOJE ŻYCIE
POMAGAJĄ MI W TYM KRONIKI AKASZY
Kroniki czego…? HA, ja też ZA PIERWSZYM RAZEM TAK zareagowałam 
KRONIKI AKASZY to ENCYKLOPEDIA POLA ENERGETYCZNEGO, znajdziesz w niej wszystkie informacje, których potrzebujesz
ZAMIAST BŁĄDZIĆ PO OMACKU LEPIEJ IŚĆ Z LAMPĄ W DŁONI
KRONIKI SĄ WŁAŚNIE TAKĄ LAMPĄ OŚWIECAJĄCĄ DROGĘ, więcej przeczytasz tutaj: https://punktstwarzania.wordpress.com/sesje-i-odczyty
Jeśli CZUJESZ, że CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA SESJĘ INDYWIDUALNĄ  możesz to zrobić wysyłając wiadomość do strony Punkt Stwarzania lub bezpośrednio pisząc na Whatsappie na mój numer telefonu: 0034 622522244
ZAPEWNIAM CIĘ, ŻE NIE POŻAŁUJESZ
JEŚLI PO SESJI NIE BĘDZIESZ ZADOWOLONA, MASZ PRAWO W CIĄGU 5 DNI PO SESJI POPROSIĆ O ZWROT ZAINWESTOWANYCH PIENIĘDZY
Wiesz czemu tak ryzykuję? Bo jeszcze nie miałam niezadowolonego klienta – WSZYSCY WYCHODZĄ SZCZĘŚLIWI, ŻE TYLE SIĘ O SOBIE DOWIEDZIELI I Z PRAKTYCZNYMI NARZĘDZIAMI DO DALSZEGO ROZWOJU
Gotowa na wielką zmianę? TO NIE ZWLEKAJ!
TEN DZIEŃ JEST DZIŚ!

Reklama

6 myśli na temat “Jak chronić swoją energię? (Stwórz własną ochronę i nie daj się więcej okradać z energii!)

Dodaj własny

  1. Dawidzie, witam Cię na mojej stronie 🙂 i mam nadzieję, że zagościsz tutaj na dłużej! Cieszę się, że artykuł Ci się spodobał i że poświęciłeś czas na jego skomentowanie 🙂

   Polubienie

 1. Dziękuję Ci za ten artykuł, opisałaś to w bardzo jasny i czytelny sposób. Teoretycznie wszystko wiem,gorzej z praktyką. Ja mam problem z ochroną swojej energii . Jestem wrażliwą osobą i zachowania innych mają na mnie ogromny wpływ. Jestem tego świadoma,ale trudno mi nad tym zapanować. Wielokrornie zdarza się,że czuję się jak pozbawiony powietrza balon,po rozmowie z niektórymi osobami . Tak jakby cała ta dziwna energia została na mnie przerzucona.

  Polubienie

  1. Magdaleno, bardzo dziękuję za komentarz, w przeszłości miałam dokładnie ten sam problem! Wraz z rozwojem intuicji pojawiło mi się nawet coś takiego, że słyszę głos, który mówi mi w głowie do której osoby nie warto, żebym podchodziła 😉 Moja rada jest taka – rób codziennie poranne bariery energetyczne, a kiedy czujesz, że ktoś ściąga z Ciebie energię – natychmiast przerwij to! Przeproś, jak Bridget Jones w scenie z Salmanem Rushdie, kiedy Bridget pyta: czy wie Pan może gdzie znajduje się toaleta? 😉

   Polubienie

 2. Świetny artykuł, za który bardzo dziękuję 🙂 technika z lustrem oraz tarczą najbardziej do mnie przemawiają i zamierzam przy najbliższej okazji je przetestować.

  Polubienie

  1. Proszę Małgosiu 🙂 i dziękuję za komentarz 🙂 Ciekawa jestem, jak Ci pójdzie praca z tymi technikami. Daj proszę znać, jak już zastosujesz!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona internetowa WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: