WYZWANIE POKOCHAJ SIEBIE W SIERPNIU (DZIEŃ 16)

Nie ma takiej rzeczy, której umysł ludzki nie mógłby osiągnąć. Pytanie tylko, czy jest to NASZE pragnienie, czy może gdzieś u kogoś je podpatrzyliśmy i teraz na siłę staramy się skopiować.

Czasem dążymy w życiu do czegoś, co wcale nam nie służy. Radzimy się znajomych i rodziny w sprawie wykształcenia, pracy, a nawet związków, zapominając, że to my sami znamy odpowiedzi na te wszystkie pytania. Ostatecznie zmuszamy się, by osiągać rzeczy, których wcale nie chcemy.

Ważne jest, aby odróżniać pragnienia własnej duszy od pragnień zapożyczonych od kogoś. Te pierwsze po ich zrealizowaniu napełniają nas głęboką satysfakcją, te drugie dają krótkotrwały efekt zadowolenia, który jednak nigdy nie dotyka naszego serca.

Nigdy nie planowałam prowadzenia ogrodu. Ogrodnictwo wydawało mi się zajęciem dla emerytów, a że nigdy nie mieszkałam w domu z ogrodem, nie mogłam zweryfikować tej opinii. Dlatego moje pragnienie przez lata pozostawało nieuświadomione.

Jako dziecko odwiedziłam z rodzicami klasztor sióstr na Jasnej Górze i z tamtego pobytu najlepiej pamiętam wrażenie, jakie wywarł na mnie klasztorny ogród.

Szybko jednak o tym doświadczeniu zapomniałam. Zawieruszyło się gdzieś między studiowaniem, szukaniem partnera, czy dobrze płatnej pracy. W pogoni za prestiżem i rzeczami, których nie potrzebowałam, zapomniałam o kwietnym ogrodzie.

Przynajmniej do czasu, gdy zamieszkałam w Pirenejach. Mieszkanie w górach otworzyło bowiem przede mną możliwości, o których wcześniej nie wiedziałam. W trakcie przechadzek po okolicy zaczęłam zwracać uwagę na ogrody warzywne sąsiadów. Aż pewnego dnia sama zapragnęłam uprawiać warzywa.

Ja, która nigdy wcześniej nie pieliłam grządki, nagle zakasałam rękawy, by sadzić sałaty, pory, buraki, marchewki, ogórki i cukinie. Polubiłam poranki w moim ogrodzie, kiedy przez korony drzew wpadają do niego promienie słoneczne. Polubiłam długie sjesty, kiedy śpię pod kopułą zieloności przy akompaniamencie zaprzyjaźnionego dzięcioła, polubiłam robić odczyty Kronik Akaszy właśnie z tej mojej bezpiecznej przestrzeni, która wspiera mnie i karmi moją duszę.

Wieczorami palę w ogrodzie ogniska i wpatruję się w Mleczną Drogę, a o poranku chodzę boso po trawie. Ogród jest odpowiedzią Wszechświata na głębokie pragnienie Piękna i Miłości, które od zawsze istniało w mojej duszy.

Kochanie siebie oznacza dla mnie wybieranie autentycznych pragnień, takich, które czynią mnie szczęśliwszą nie na godzinę albo tydzień, ale każdego dnia.

Dziś zapraszam Cię do szczerej rozmowy z samą sobą. Znajdź spokojny moment, kiedy nikt Ci nie będzie przeszkadzał, stań przed lustrem i zapytaj samą siebie, patrząc sobie w oczy: CZEGO JA CHCĘ?

Może poczujesz się nieswojo, bo oto nie szukasz odpowiedzi w książkach ani u znajomych. Pytasz jedyną osobę, która może dać Ci cenną odpowiedź — siebie.

Nie przejmuj się, jeśli nie uzyskasz odpowiedzi za pierwszym razem, już samo zadanie sobie takiego pytania zmienia dynamikę Twojej wewnętrznej relacji. To pytanie oznacza początek wkroczenia na własną ścieżkę. Warto zadawać sobie to pytanie, jak najczęściej — CZEGO JA CHCĘ? I dawać sobie przestrzeń na odpowiedź.

Z czasem pozwoli Ci to nawiązać kontakt z tą cząstką Ciebie, która wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Nie zagłuszaj jej cudzymi opiniami. Uwierz, że wiesz sama najlepiej.

Mam nadzieję, że dzisiejsza historia zainspiruje Cię do większego wsłuchiwania się w siebie i pomoże Ci nie tracić czasu na rzeczy i miejsca, których tak naprawdę wcale nie chcesz.

Gotowa na wielką zmianę? To nie trać czasu i wykonaj ćwiczenie!

Poza tym nadal codziennie ćwiczymy z Kartką Pozytywnych Aspektów.

Ja moją mam w łazience i czytam codziennie.

A Ty?

Nie zapominajcie też o afirmacjach przed lustrem:

JESTEM WAŻNA!
JA CIEBIE WIDZĘ
AKCEPTUJĘ SIEBIE TAKĄ, JAKĄ JESTEM!

Z Miłością 💜
Aleksandra

Jeszcze chwileczkę 🙂

💜 Chcesz zmienić swoje życie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Umów się na odczyt Kronik Akaszy i rozwijaj z lekkością i Miłością! Więcej o Odczytach Kronik Akaszy dowiesz się tutaj

💜 Pamiętaj, że na blogu do Twojej dyspozycji masz ponad 170 darmowych artykułów i jeszcze więcej materiałów na Facebooku.

💜 Dołącz do mojego Fan Page na facebooku, gdzie publikuję dodatkowe zdjęcia i uaktualnienia, których nie znajdziesz na blogu. Znajdziesz tam też ciekawe dyskusje toczące się pod postami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona internetowa WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: