4. JAK MIEĆ SZCZĘŚCIE W MIŁOŚCI?

Chciałaś być jak Matka Teresa, zbawiać świat, ale dostałaś po mordzie od pijaka spod budki z piwem, który stwierdził, że mu się naprzykrzasz? Miałaś zamiar uratować swojego chłopaka od nałogów i słabości, a jedyne co osiągnęłaś to odstawkę na boczny tor, z którego patrzyłaś, jak on odjeżdża w siną dal Pociągiem Wolność? 

Czemu tak często pomimo najszczerszych wysiłków nasze marzenia nie realizują się w praktyce? Związki rozpadają, a my stoimy na bocznym torze w dziwnym poczuciu, że wyszłyśmy na głupie?

Pamiętacie takie powiedzenie “Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera?” Wiele kobiet w relacjach miłosnych działa wedle tej dewizy – czyli nie mają wiedzy, ale działają i myślą, że dobre chęci wszystko naprawią. Nie naprawiają, o czym Siostry przekonujemy się boleśnie, raz za razem wracając z naszych wypadów a la kamikaze boski wiatr z połamanymi skrzydłami i sercami. Przyznacie, że nie tędy droga?

1. Po pierwsze – zanim zmienisz innych, zmień siebie

Wiem okropne nudziarstwa, że niby nie biec rozdawać bułek głodującym, tylko zadbać najpierw o finanse swojego domu? Nie lecieć na łeb na szyję doradzać przyjaciółce w jej problemach matrymonialnych, tylko ogarnąć swoje poletko?

Większość z nas na takie dictum rozłoży ręce, bo jak to nie doradzać, nie wspierać, nie asystować? Przecież przyjaciółka taka smutna i zalewa się łzami już trzeci tydzień, bo miły odjechał Pociągiem Wolność. Ano życie.

Większości z nas ogarnięcie pierwszej zasady zabiera dekady, niektórym schodzi tak do emerytury. W rzadkim wypadku, kiedy przeszłaś już ruchome piaski pseudo altruizmu, który można skwitować kolejnym przysłowiem: prowadził ślepy kulawego – możesz czytać dalej. Gratuluję! Właśnie pokonałaś smoka i jesteś gotowa, żeby przejść na kolejny poziom gry!

2. Zacznij uczyć się Miłości

Że co? My, specjalistki od Miłości? Czarodziejki różowej alchemii miałybyśmy się UCZYĆ? A na co? Przecież my wiemy, co to znaczy kochać. Trzeba mieć męża, dzieci, a wtedy Miłość sama się w domu pojawi. Jeszcze w to wierzysz? Rozejrzyj się po przyjaciołach. Czy w ich związkach czuć Miłość? Czy w Twoich relacjach ją czuć? Czy będąc z Wami, serce aż się raduje od nadmiaru Harmonii, Piękna i Wzniosłych Uczuć?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałaś twierdząco – przestań czytać artykuł, jest Ci niepotrzebny.

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałaś przecząco – zapisz się na tajne komplety do szkoły Miłości

3. Naukę zacznij od czegoś łatwego

Ludziom, którzy noszą w sercu tęsknoty wyższego rzędu (jeśli nie nosisz takich tęsknot, nie czytaj tego tekstu, po prostu kliknij w reklamę i kup sobie coś fajnego). Teraz, gdy już zostały te z nas, które jednak odczuwają wyższe potrzeby, na początek poproszę Was byście wstrzymały konie. Rozumiem, że niektórym z Was marzy się Zbawienie Polski lub Świata. Inne pragną wyleczyć całą rodzinę z wirusa nienawiści. Chcą stworzyć Dom Pełen Miłości ze zwierzętami, dziećmi i związkiem małżeńskim, który przypominałby świętą rodzinę?

Fajnie, ale jeśli nie jesteś wysoko rozwiniętą istotą światła, a zwykłą Krystyną (w pierwszym wypadku gratuluję przejścia na ostatni etap i proponuję zaniechania dalszego czytania) to czeka Cię praca. Zaraz wyjaśniam – nie praca nad innymi, ale nad sobą. Rozczarowujące? Hmmm, a to peszek 😉

Wracając do Twoich ambicji zbawienia świata, fajnie, że je masz, ale nie porywaj się z motyką na słońce. Zdaj sobie sprawę z tego, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz, a następnie zacznij codziennie po trochu wspinać się. Krok za krokiem idź do przodu. Pomyśl sobie – tak chcę skończyć Harvard, ale póki co jestem w pierwszej klasie podstawówki, jeśli teraz złożę swoje dokumenty na Harvard, zostaną natychmiast odrzucone.

Trzeba najpierw skończyć podstawówkę, następnie pobierać nauki w liceum, przy okazji zbierać pieniądze i uczyć się angielskiego, żeby marzenie o studiowaniu na najlepszej uczelni mogło się urzeczywistnić. Tak samo jest z marzeniem o Miłości.

Prawdziwa Miłość to nie jest tania błyskotka z 1001 drobiazgów dostępna za pięć złotych, ale coś zupełnie wyjątkowego, rzecz rzadka, jak cudowny kryształ z wnętrza Ziemi. Chyba nie sądzisz że znajdziesz go pośród łatwo dostępnej tandety?

Naukę zacznij od czegoś podstawowego, jak opieka nad kwiatem, psem czy domem. Znajdź coś maleńkiego i zacznij o to dbać. Zacznij to kochać, opiekować się tym. Buduj małe Przestrzenie Miłości, ćwicz się na początek z rzeczami łatwymi, takimi jak miejsca czy zwierzęta, z czasem będziesz mogła sięgnąć po coś bardziej ambitnego, ale nie od razu.

Wiem, pewnie nie to chciałaś przeczytać w artykule: „JAK MIEĆ SZCZĘŚCIE W MIŁOŚCI?”. Może myślałaś, że dam Ci łatwy przepis, że wystarczy odmówić modlitwę albo zebrać zioła i zaparzyć miłosnego naparu. Nie wiem, może i takie zioła istnieją, może istnieje taka modlitwa, ale przychodząc one do nas dopiero wtedy, gdy pokażemy, że jesteśmy na nie gotowe i że nie traktujemy Miłości jak jednodniowego kaprysu.

Miłość przychodzi do nas, gdy udowodnimy, że z tą Miłością to my tak na poważnie.

Amen

jak mieĆ szczĘŚcie w miŁoŚci

Jeszcze chwileczkę 🙂

Ten artykuł stanowi część serii Projekt Miłość, w ramach którego poruszam temat związków

Co możesz zrobić, żeby być na bieżąco?

  • Dołącz do mojego Fan Page na facebooku, gdzie publikuję dodatkowe zdjęcia i uaktualnienia, których nie znajdziesz na blogu. Znajdziesz tam też ciekawe dyskusje toczące się pod postami.
  • Zostawiając komentarz, zaznacz opcję: powiadom mnie przez email o nowych wpisach. W ten sposób za każdym razem, kiedy na blogu pojawi się nowy post, zostaniesz o tym poinformowana, jako pierwsza!
  • Jeśli nie czytałaś poprzedniego wpisu w ramach Miesiąca Miłości możesz zapoznać się z nim tutaj: O POTRZEBIE TWORZENIA PRZESTRZENI MIŁOŚCI
  • Z zasadami projektu możesz zapoznać się w artykule Projekt Miłość – Czas Start!
  • Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi. Oni też chcą czytać wartościowe artykuły w internecie!

 

Photo Credit Unsplash

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona internetowa WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: