WDZIĘCZNOŚĆ PRODUKUJE OBFITOŚĆ, NIEZADOWOLENIE WPĘDZA W BIEDĘ

Słyszałaś kiedyś, żeby bogaty skarżył się na niskie płace, ubolewał nad ceną hoteli na Ibizie, płakał, że nie ma za co pojechać na wakacje??? Jasne bogaci nie muszą się skarżyć, bo wszystko mają – powiesz. A co jeśli mają, bo zamiast okazywać ciągłe niezadowolenie, gdzieś tam na początku swojej drogi okazywali wdzięczność?

Pamiętam, jak pewien biznesmen opowiadał mi, że w swojej pierwszej pracy nie miał próbek, wspominał, że ludzie skarżyli się, że firma nie zapewnia potrzebnych materiał. On zamiast narzekać, zrobił coś innego.

– Na własny koszt załatwiłem sobie próbki i jeździłem z nimi do klientów – kiedy mi to wyznał, w jego oczach widać było radość. Jeszcze chwila i uroniłby łezkę.

W tym miejscu nie chodzi mi o to, by wyśmiewać się ze wzruszeń Pana Biznesmena, ale zauważyć, że z całego zespołu ludzi tylko on, zamiast tracić czas na narzekanie, wziął się za zorganizowanie sobie próbek.

Zamiast niezadowolenia – okazał wdzięczność, za to jakie możliwość stworzyła mu firma. Dodał coś od siebie i dzięki temu stał się najlepszym sprzedawcą w regionie.

Ta historia dała mi do myślenia. Właśnie dlatego w październiku ruszyłam na facebooku z wyzwaniem 30 DNI WDZIĘCZNOŚCI. Spotkało się ono z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiłam uruchomić projekt również na blogu.

Codziennie rano znajdziecie tutaj krótkiego posta z rzeczami, za które jestem wdzięczna. Będą to rzeczy różne czasem zwykłe, codzienne, z których korzystam bez zastanowienia, że ktoś inny może ich nie mieć, innym razem bardzo ważne życiowe sprawy takie jak Miłość, Przyjaźń, Radość.

Gotowe na wielką zmianę? To dołączcie do mnie w tym miesiącu i wpisujcie w komentarzach rzeczy, za które Wy jesteście wdzięczne!

bogactwo

                                        Jeszcze chwileczkę 🙂

Ten artykuł stanowi część serii 30 DNI WDZIĘCZNOŚCI,  w ramach którego rozprawiam się z mentalnością niedostatku

Co możesz zrobić, żeby być na bieżąco?

  • Dołącz do mojego Fan Page na facebooku, gdzie publikuję dodatkowe zdjęcia i uaktualnienia, których nie znajdziesz na blogu. Znajdziesz tam też ciekawe dyskusje toczące się pod postami.
  • Zostawiając komentarz, zaznacz opcję: powiadom mnie przez email o nowych wpisach. W ten sposób za każdym razem, kiedy na blogu pojawi się nowy post, zostaniesz o tym poinformowana, jako pierwsza!

Jeśli podobał Ci się mój artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi. Oni też chcą czytać wartościowe teksty w internecie!

  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s