Uwierz w siebie i osiągnij to, czego pragniesz!

Może powiedziano Ci, żebyś się nie wychylała, może wspomniano, że nie powinnaś marzyć o innym życiu niż poranne wstawanie do pracy i wieczorne padanie na twarz. Może w to uwierzyłaś. Może masz kredyt na mieszkanie, z którym nie możesz się rozwieść i dzieci, które musisz doprowadzić przynajmniej do osiemnastki.

Istnieje wiele powodów, dla których nie traktujemy naszego życia tak, jak powinnyśmy,
czyli jak unikatowego dzieła sztuki. A co gdybym Ci powiedziała, że właśnie Ty możesz stworzyć sobie życie, jakiego pragniesz? Że to nie dzieci, kredyty i praca stoją na drodze do realizacji Twojego celu, lecz Ty sama blokujesz sobie lepsze jutro, nie korzystając z Twojej wewnętrznej mocy.

Życie w zgodzie z samą sobą, to takie do którego wyrywa Ci się serce

Nie ma sensu czekać! Nie ma sensu godzić się na wymówki! Czas na Twoje działanie jest właśnie dzisiaj! Nawet jeśli to działanie wydaje się absurdalnie śmieszne.

Kiedy analizuję moją przeszłość widzę, że z perspektywy studentki filologi polskiej przeprowadzka na Majorkę, bez znajomości języka hiszpańskiego, mogła wydawać się szaleństwem. Z perspektywy korporacji niemożliwe wydawało się życie pisarki w Pirenejach. Z perspektywy wielkiego miasta – własny ogródek i życie w bliskości natury. Z perspektywy złamanego serca – miłość przynosząca szczęście.

Wszystko, czego kiedykolwiek pragnęliśmy, na pewnym etapie nie istniało, a dziś jest w naszym życiu, jako rzecz najbardziej naturalna.

Tak, to czego jeszcze nie widać, wydaje się bardzo dalekie. Zaczynasz się martwić. Wymyślasz sto powodów, dla których nie możesz tego osiągnąć. Zupełnie nie wiesz, jakby mogło się spełnić i od czego miałabyś zacząć.

Na szczęście Ty nie musisz wiedzieć, w jaki sposób Twoje pragnienie się zrealizuje. Istnieje w Tobie wielka moc, która przyciągnie do Ciebie potrzebne warunki i ludzi, jeśli tylko uwierzysz i pozwolisz tej mocy działać. Nie martw się, znajdziesz sposób. Rozpoznasz drogę. Wystarczy, że wsłuchasz się w pragnienie serca i nie będziesz przeszkadzać.

To nic, że Twoje marzenie jest jeszcze bardzo daleko. Prawdopodobnie stąd, gdzie dzisiaj jesteś, wcale go nie widać. Może tam, gdzie mieszkasz, nie ma szkoły baletowej, a Ty bardzo chcesz być baletnicą, może chcesz uzdrawiać ludzi, ale wydaje Ci się to tak śmieszne, że nawet boisz się komukolwiek, o tym powiedzieć.

Zamiast zastanawiać się, czemu nie możesz urzeczywistnić marzeń, zaproś je do swojego życia. Nie szukaj wymówek, tylko poszukaj drogi. Już kiedyś ją znalazłaś, kiedy chodziło o inne sprawy. Znajdziesz i dziś!

AC99717C-DD6B-4F86-9D07-CB05BF202CA0

Ćwiczenie na kreowanie rzeczywistości

Poniżej znajdziesz prostą wizualizację, która pomoże Ci w realizacji celu. Wykonuję je, kiedy czegoś pragnę, ale jednocześnie czuję opór. Dzięki temu ćwiczeniu przenoszę uwagę z problemów i przeszkód, na cel.

Krok pierwszy

Wybierz przedmiot Twojego zainteresowania. Dajmy na to, że chcesz uzdrawiać ludzi, czujesz do tego powołanie i pragniesz pracować z energiami subtelnymi. Jednak zupełnie siebie w tym nie widzisz. Za każdym razem, kiedy rozmyślasz o swoim marzeniu wynajdujesz tysiąc powodów, dla których nie powinnaś rozpocząć odpowiedniego kursu.

Jeśli tak się dzieje to wiedz, że masz do czynienia z wewnętrznym oporem, gdyby taki nie istniał już dawno byłabyś uzdrowicielką. Ten opór może wynikać z setek powodów – może ktoś kiedyś wyśmiewał się przy Tobie z ludzi, którzy prowadzą niestandardowe życie i Ty teraz boisz się okazać śmieszna. Może powiedziano Ci, że powinnaś mieć poważny zawód taki jak pani w banku albo pracownicy korporacji. A uzdrowicielka? Co to w ogóle jest?!

Krok drugi

Wiesz już, że istnieje w Tobie opór. Teraz czas, by go zminimalizować. Możesz to zrobić, oswajając swoje pragnienie. W tym celu przejrzyj internet w poszukiwaniu zdjęć i ludzi, którzy już robią to, do czego aspirujesz.

Zbierz zdjęcia i ułóż z nich kolarz. Kolarz pozwoli Ci ujrzeć Twój projekt, jako coś realnego. W ten sposób sprawisz, że Twoje pragnienie przestanie unosić się w sferze nieosiągalnych marzeń.

Krok trzeci

Teren przygotowany – teraz czas na wizualizację. Zamknij oczy i rozluźnij się. Jeśli jesteś mocno zestresowana, możesz zrobić najpierw krótką relaksację. Teraz wyobraź sobie, jakbyś się czuła, gdybyś już osiągnęła to, czego pragniesz.

Pomocne jest wyobrażanie sobie czegoś charakterystycznego, co pozwoli Ci rozpoznać Twój cel, kiedy zamanifestuje się w Twoim życiu. W przypadku marzenia o uzdrawianiu ludzi możesz sobie wyobrazić, jak siedzisz w gabinecie rozmawiając z pacjentem. Skup się na emocjach, które wywołuje w Tobie dana sytuacja, jaka atmosfera panuje, możesz zwrócić uwagę na temperaturę i oświetlenie. Chodzi o to, byś jak najplastyczniej wyobraziła sobie swój cel.

Krok czwarty

Teraz zapomnij czego pragniesz. Tak dobrze przeczytałaś. Puść temat. Możesz swoje pragnienia zapisać na kartce i schować. Niektórzy wieszają swój kolarz, tak aby wpatrując się w niego, przyzywać to, czego pragną.

Mnie osobiście ta forma nie odpowiada. Wywołuje we mnie stres i napięcie. Jeśli jednak potrafisz odpowiednio zdystansować się do zdjęć przywieszonych na ścianie, to możesz umieścić je w widocznym miejscu. Wszystko zależy od Twoich emocji, najważniejsze, żeby nie było w Tobie oporu. Właśnie dlatego ja moje kolarze chowam w pudełku i o nich zapominam. Potem ze zdziwieniem odkrywam, że to czego pragnęłam, spełniło się.

8E5A890A-0171-4ECA-BDDA-2C94A19F4E80

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Uwierz w siebie i osiągnij to, czego pragniesz!

  1. Dziękuję za ten artykuł, temat w same setno w moim polorzeniu.
    Właśnie zaczęłam drogę do celu i waham się, gdzieś umyka motywacja i brakuje planu działania. Naszczescie dostałam ten email.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s