JAK ZNALEŹĆ PRACĘ MARZEŃ?

W XXI wieku coraz mniej osób podziela pogląd, jakoby należało spędzić życie w nielubianej pracy na znoszeniu humorów szefa. W obliczu otwartych granic, internetu i społeczeństw nastawionych usługowo ludzie sięgają po alternatywne rozwiązania.

Takie rozwiązania wymagają więcej kreatywności, bo trzeba je sobie stworzyć na własną miarę, ale też dają większą satysfakcję. Sięganie po pracę marzeń jest stosunkowo nowym fenomenem, który wymaga od nas nie tylko aktywności, ale też zmiany na poziomie mentalnym. Pamiętaj, że od tego, co masz w głowie, zależy, czy przyznasz sobie prawo do tworzenia życia zawodowego na własnych zasadach.

Wymarzona praca

Cztery lata temu, kiedy opuszczałam mury korporacji, postanowiłam, że nigdy więcej moją motywacją do pracy nie stanie się strach.

Wymyśliłam sobie, że będę pracowała dlatego, że chcę, a nie dlatego, że muszę. W momencie, w którym brakowało mi nie tyle już satysfakcji zawodowej, co ochoty do tego, by rano wstać z łóżka, wyraźnie zrozumiałam czego potrzebuję i punkt po punkcie zdefiniowałam swoje preferencje zawodowe:

1 Atmosfera – mój absolutny must have, nie mogę pracować, kiedy koleżanka z obok biurka wysyła pod moim adresem uszczypliwe uwagi, a szef sprawdza, co się dzieje z ikonami na moim pulpicie. W pracy muszę się czuć swobodnie, tylko wtedy mogę dobrze wykonać powierzone mi zadania.

2 Wyzwania – rutyna zabija we mnie kreatywność. Właśnie dlatego tak dobrze czuję się w branży samorozwoju, tu zawsze jest jakaś nowa technika do odkrycia lub wyzwanie do podjęcia. Jakby nie patrzeć materiał ludzki jest mniej przewidywalny niż dajmy na to materiały budowlane. A ja lubię ambitne cele.

3 Sens – potrzebne mi jest poczucie, że to co robię, ma sens, że w jakiś sposób ubogaca, poprawia lub po prostu upiększa czyjeś życie. Satysfakcję czerpię z pomagania innym lub sobie – zazwyczaj, gdy zajmuję się tym, co kocham, udaje mi się osiągnąć obie rzeczy za jednym zamachem.

4 Relacje – praca służy mi jako platforma do poznawania ciekawych ludzi. Łasa jestem na wszelkiej maści wolne duchy – z radością witam w moim życiu artystów, magików, szamanów, podróżników i uzdrowicieli. Generalnie pociągają mnie ludzie, którzy w pełni oddają się temu, co robią.

5 Balans – tak jak lubię intensywnie pracować, tak później potrzebuję równie intensywnie zająć się sobą. Potrzebne są mi wtedy chwile odosobnienia. W tym czasie nurkuję w siebie i określam, co należy zmienić, z czym się pożegnać, a co powitać.

Już wiesz, jak to wygląda u mnie. Jeśli masz ochotę weź teraz kartkę i wypisz kilka rzeczy, które chcesz mieć w Twojej wymarzonej pracy, w ten sposób podpowiesz podświadomości, czego ma szukać. Pamiętaj powyższe zasady odpowiadają moim indywidualnym preferencjom, Twoje mogą być inne.

46E6342B-E85E-40AC-8175-C5D799A82954

Jak przejść od nielubianej pracy do pracy marzeń?

Być może masz za sobą nieprzyjemne doświadczenia zawodowe, które ukształtowały w Tobie przekonanie, że praca jest czymś nieprzyjemnym i wymagającym nadludzkich wysiłków. W takim wypadku nawet gdybyś jeszcze dziś przewróciła się o swoją wymarzoną pracę, po prostu byś jej nie dostrzegła. Nie pozwoliłoby Ci na to Twoje negatywne nastawienie, które dba, byś zawsze otrzymywała pracę zgodną z Twoimi przekonaniami. Praca równa się wysiłek, zmęczenie, trudności? Ależ proszę bardzo mówi Wszechświat i dostarcza Ci dokładnie tego, o czym myślisz.

Na koniec mam dla Ciebie ćwiczenie, dzięki któremu przygotujesz miejsce na Twoją wymarzoną pracę.

Ćwiczenie na przyciąganie pracy marzeń

Częstotliwość – powtarzaj dwa razy dziennie rano i wieczorem, jeśli masz taką możliwość przywieś formułę w miejscu w którym pracujesz i powtarzaj, kiedy najdzie Cię ochota.

Formuła:                      

Dziś nie będę się denerwowała

nie będę się martwiła

z wdzięcznością

wykonam dobrze moją pracę

i będę miła dla innych

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Pierwsze efekty mogą nastąpić już po kilku dniach, poczujesz, że zmienia się Twoje wewnętrzne nastawienie. Klienci przestaną być marudnymi źródłami problemów, a szef okaże się mniej upierdliwy niż zwykle.

Jeśli będziesz codziennie powtarzała i żyła według tej formuły, jest tylko kwestią czasu, kiedy zobaczysz efekty w świecie zewnętrznym. Rzeczywistość dostosuje się do Twojej nowej osobowości, dając Ci pracę, którą będziesz mogła wykonywać z radością i spokojem.

A9FB2DC3-AC5D-4235-9A43-0FECC4F8CF3A

Jeszcze chwileczkę 🙂

Ten artykuł stanowi część serii artykułów o wykonywaniu pracy z miłością,  w ramach którego będziesz mogła zmieniać swoje życie, tak by Twoja praca przynosiła Ci więcej radości. 

Co możesz zrobić, żeby być na bieżąco?

Jeśli podobał Ci się mój artykuł, podziel się nim ze znajomymi. Oni też chcą czytać wartościowe teksty w internecie!

Reklamy

3 uwagi do wpisu “JAK ZNALEŹĆ PRACĘ MARZEŃ?

 1. Świetny tekst – i to prawda, że tak wiele zależy od naszego nastawienia… Często szukając pracy marzeń skupiamy się na tym co chciałybyśmy robić w pracy i czujemy się zagubione. Takie podążanie za tym jak chciałybyśmy czuć się w pracy może przynieść lepsze rezultaty. Cieszę się, że Ty znalazłaś swoje wymarzone miejsce. 🙂

  Polubienie

  1. Marta, dziękuję za komentarz. W moim przypadku właśnie tak było, kiedy przestałam forsować ideę dotyczącą tego, kim powinnam być (oczywiście J. K. Rowling 😉 i po prostu zaczęłam żyć swoim życiem i cieszyć się z robienia, pisania, uczestniczenia w projektach, których nie miałam w planie – nagle wewnętrzne zadęcie ustąpiło i zrobiło się dużo lepiej 😉

   Polubienie

 2. Bardzo dobry artykuł. Jedna uwaga: w afirmacjach nie używamy słowa-NIE oraz stosujemy czas terażniejszy. Dzisiaj jestem spokojna, jestem bezpieczna, z wdzięcznością wykonuję dobrze swoją pracę, Przebywam wśród miłych ludzi. Pozdrawiam Dorota D

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s