Jak być kobietą?

Przez lata to pytanie sprawiało mi problem. W mocno zmaskulinizowanym świecie, w którym dorastałam, kobiecość wydawała się czymś mało interesującym. Zamiast przygotowywać posiłki ja wolałam biegać maratony, w pogardzie miałam fatałaszki i urządzanie domu, a gdy rozmowa schodziła na damskie tematy – usypiałam.

Dopiero przeprowadzka w Pireneje sprawiła, że zdałam sobie sprawę, jak cudowna jest kobieca energia. Zaprzyjaźniłam się z osiemdziesięciolatkami, które dbają o ogród i żywią rodzinę, poznałam kobiety zajmujące się dziećmi i domem, a dzięki pisaniu i śpiewaniu w moim życiu pojawiły się również artystki i wolne duchy. Nagle zrozumiałam, jak bardzo myliłam się, sądząc, że kobiecość jest nudna. Nie ma w niej ani krztyny nudy, za to jest cała masa magii!

Kobieca magia

Umówiłyśmy się w wegańskim barze w Sewilli. Ona fotografka, ja pisarka. Obie zajmujące się kreowaniem. Rozmawiałyśmy, nie bardzo wiadomo o czym. Wiem natomiast, że czułam się przy niej fantastycznie, zupełnie inaczej niż przy jakimkolwiek mężczyźnie. Czułam, jak przepływa między nami energia. Jak moja kobiecość rozkoszuje się tym spotkaniem.

Nie przeszkadzało mi, że aby ją poznać musiałam przejechać tysiąc dwieście kilometrów. Serce podpowiadało, że warto. Na miejscu okazało się, jak wiele nas łączy. Ona też kieruje się w życiu intuicją i podąża za głosem serca. Oczarował mnie jej styl życia –  podróżuje po świecie w furgonetce, kocha chodzić nago po górach i dobrze zjeść. Ma w sobie wolnego ducha, przy którym mój duch czuje radość.

Spędziłyśmy w Sewilli dwa dni zwiedzając muzea, zajadając wegańskie tapas i śpiąc samochód przy samochodzie. Mój partner, patrząc na nas, stwierdził, że wyglądamy jakbyśmy się znały od dzieciństwa, a przecież znałyśmy się tylko z facebooka.

Przebywając w towarzystwie Ani z zielonego smoka, zrozumiałam, jak ten kontakt z drugą kobietą jest mi potrzebny. Nie zastąpi go dobry związek, ani grupa przyjaciół. Nie zastąpią nawet góry, które dają spokój.

My kobiety od czasu do czasu potrzebujemy przywołać nasze barwne siostry. Wymienić się z nimi dobrą energią, usiąść i pogadać o niczym. Na pierwszy rzut oka, nic specjalnego się nie dzieje – ale jeśli się dobrze wsłuchacie, zrozumiecie, że za fasadą słów kryje się coś bardzo ważnego – kobieca magia.

kobieca magia

5 składników kobiecej magii

W wyniku spotkania z Anią stworzyłam listę 5 składników kobiecej magii, dzięki której będziecie mogły nawiązać głębszy kontakt z Waszą kobiecością i przyciągnąć do swojego życia inne świadome siebie kobiety.

Intuicja – jestem zachwycona tym, jak bezbłędnie działa, czy to przy wyprowadzce w Pireneje, czy przy wyborze partnera – nigdy się nie myli! Zdarza się, że rozwiązania, które proponuje, na pierwszy rzut wyglądają jak zupełna katastrofa, ale z czasem okazuje się, że były w punkt!

Dotyk – przytulanie, głaskanie, trzymanie się za rękę, zaplatanie warkoczy – te przemiłe gesty, potrzebne są każdej kobiecie. Wprowadzają nas w magiczny świat bliskości, w którym czuć czułość, opiekę i dobre wibracje.

Wolność – kobieta do życia potrzebuje wolności. Kto zrozumie tę prawdę – czy to partner, czy przyjaciółka, będzie potrafił postępować z nami odpowiednio. Jednak, by tak się stało, najpierw my same musimy rozpoznać tę wewnętrzną potrzebę. Stworzyć dla siebie świętą przestrzeń, w której nasza kobiecość będzie mogła się wyrazić.

Celebrowanie posiłków – kobieta, która raz doświadczy kuchennej magii, będzie starała się stworzyć dla niej miejsce w swoim życiu. Mimo że przez lata widziałam siebie raczej w roli J.K. Rowling niż Magdy Gessler, w końcu jednak doszłam do wniosku, że jedno nie wyklucza drugiego. W kuchni odsłonił się przede mną zupełnie nowy świat, pełen smaków i zapachów, tekstur i kolorów, wysokokalorycznych przyjemności i wegańskich rozkoszy. Dziś już zupełnie nie mogę sobie przypomnieć, jak żyłam bez gotowania.

Śmiech – kiedy dwie kobiety razem się śmieją, świat staje się lepszym miejscem. Chichranie, ryczenie i głupawka są atrybutami pięknych kobiet. Wiadomo bowiem, że najładniejsze dziewczyny to te uśmiechnięte.

Ola

źródło

Ten artykuł stanowi część serii artykułów o zdrowych relacjach i pogłębianiu wiedzy o sobie. Jeśli interesuje Cię temat świadomego życia i chcesz otrzymywać techniki, które Ci w tym pomogą, wybierz jedną z poniższych opcji:

Jeśli podobał Ci się mój artykuł, podziel się nim ze znajomymi. Oni też chcą czytać wartościowe teksty w internecie!


 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jak być kobietą?

    1. Pani Fotograf też jest z Gdańska, więc może kiedyś uda się spotkać gdzieś bliżej 😉 A podróż bardzo na tak, dużo lepiej niż gdybym planowała!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s